BDM TEAM

závodníci

Michael Tomanek

Náš předseda :). Bývalý házenkář, milující sport jak v aktivní tak pasivní formě (jako fanoušek). Majitel seveřanek Zary a Ayry. Vyzkoušel si dogmaraton, ale jako závodník spíše preferuje kratší tratě. Na DT Krajem Břidlice se mu povedlo na trati short umístit na 3. místě. 

Beata Tomanek

Má ráda přírodu a výlety do hor. Největší sportovní úspěch zaznamenala na závodech Kysucký Dogtrekking u Medveďa, kde se Zarou na kratší trase vybojovala 1. místo. Aktuálně jí plně zaměstnává výchova budoucího člena BDM TEAMu Dominika.

Lukáš Adámek

Miluje černé psy, hlavně svůj Black Team – Mauru a Mikiho. S nimi byl dvakrát na 5. místě v MČR v dogmaratonu a 3. v neoficiálním mistrovství Slovenska. V BDM se vypracoval ze závodníka, přes prvního ambasadora až na stavitele tratí závodu Beskydský Dogmaraton a Beskydský Winter Dog Race.

Ondřej Kryl

K běhání a dogmaratonům ho přivedl jeho věrný parťák Thor, když už jim bylo málo se po kopcích jen toulat. Svůj první DM si vyzkoušeli v roce 2019 a od následující sezony se účastní pravidelně celého seriálu. V rámci tréninku se společně rádi projedou na koloběžce či paddleboardu nebo se jen tak projdou po Beskydech.
Během roku 2021 se jejich tým rozšířil o poněkud svéhlavou adoptovanou slečnu jménem Rigoberta. Všichni tři se na vás těší na trati.

Jiří Benda

Jirka je kluk z Beskyd. Ve svých 14 letech vyzkoušel Lysacup a běhání ho natolik chytlo, že už se nebojí postavit na start ultra těžkých závodů, jako je B7, kterou zatím absolvoval sedmkrát a pokaždé doběhl do cíle… Dnes už běhá a závodí také se svým čtyřnohým parťákem „maďarem“ Albim.

Radim Gajdacz

Horiar tělem i duší. Miluje turistiku, kolo, lyže, skialpy a vlastně jakýkoliv pohyb v přírodě a hlavně na horách. Organizátor závodu Beskydský Dogmaraton a Beskydský Winter Dog Race. Účastník několika závodů se psy. Nejlepší umístění 2. místo DT Krajem Břidlice.

Hana Jurajdová

Horalka, běžkyně, cyklistka, milovnice přírody a zvířat. Motivuje jí a pohání dobrmaní motor Corry. Společně rádi sportují v disciplínách individuálního mushingu, sportovní kynologie, vodních sportech, bull sportech a nebrání se poznávat i jiné nové aktivity. Mají rádi výzvy a jsou soutěživí. Prozatím za společný největší závodní úspěch považuje 1.místo na DT Šlapanický vlk (short) a v běhu bez psa dokončení Hostýnské Osmy.

Petra Adámková

Její láskou je voda a hory. Vyrostla pod Pradědem. Momentálně se snaží udržet v kondici Blackteam a Luci Agi team. Rodinná smečka čítá křížence staforda s dobrmanem, dva psy plemene Mudi, americkou bezsrstou teriérku a krátkosrstou border kolii. Preferuje kratší tratě v rychlejším tempu, ale s cílem závod si užit. Za parťáka má většinou stafordici Mauru. Na procházky a na kondičku mazlíka DJ Blacka. Aktivně se věnovala agility. Za úspěch považuje to, že všichni rodinní psi příslušníci a jejich páníčci jsou zdraví, v dobré kondici a dělají to, co je baví.

Lukáš Valchař

Lukáš je synek z rázovitého kraje, majitel psů Bludovické smečky. Běhá na pohodu, za krásami a za zážitky z dobrodružství, ale hlavně běhá za svými psy :-). Je několika násobným účastníkem Dogmaratonů, běžeckých maratónů, B7, Horských výzev a ultratrailů. Nejlepší umístění Beskydský 1/2 maraton 3., 4. a 9. místo, Petilo psí trek 1. místo, Horská výzva 5. a 7. místo. Dostal se i do knihy Extremní česko závody plné adrenalinu.

Lucie Komrska

Miluje turistiku, hory a svoje pejsky. Co se týče běhu užívá si kratší tratě. Za svůj největší úspěch považuje 1.místo v závodě DT Krajem břidlice a 1.místo na závodě DT Po stopách Rudolfa II. Závody běhá ale hlavně pro radost,pro zážitky a pro čas strávený s přáteli.

Dorota Gruszková Lipowská

Miluje hory, vodu, sport všeho druhu a hlavně svého oddaného dobrmana Ricka, který jí dělá radost už 7 let. Jejich vášeň pro běh ztvrdili 1. společným závodem v roce 2018, a to na nultém ročníku Beskydského dogmaratonu. Běhá pro radost z pohybu a závody jsou pro ní výzvou a zpestřením oblíbených toulek přírodou.

Vojtěch Rusnok

Vojta s jeho parťákem Sethem jsou spolu nerozlučná dvojka. Když se jde na hory tak jeden bez druhého nejdou. Rádi se účastní dogtrekkových závodů. Od nejkratších 5km až po maratony. S oblibou jezdí i na závody Hard Dog Race kde si vyzkouší své limity i na překážkách.

Kateřina Radvanská

Miluje koně, psy a hory. Aktivně se zajímá o sportovní kynologii, kde s fenou Girou složila nejvyšší zkoušku ZVV3 a stopařskou zkoušku IFH2. S touto fenou, která je již v aktivním důchodu byla čtvrtá v seriálu MČR v Dogmaratonu. Nyní závodí s BOM Meggie, která je také velice nadějná. 

Hana Rosenbergová

Z člověka co nesnášel sport se stala nadšenou běžkyní se psem. To vše díky svému českému horskému psovi Karlíkovi. Společně zdolávají trasy v délkách 20-30km, nejvíc milují ty horské – rovina je nuda! Na svém kontě mají řadu medailových úspěchů, nejvíc si váží 2. místa z Beskydského dogmaratonu 2021 na trati short. Kromě běhání jezdí i na výstavy a složili také zkoušky poslušnosti. Aktuálně jí dorostla nová posila Jakutská lajka Isha, s kterou se prozatím budou zaměřovat na sprinty.

Natálie Topiarzová

Sportovkyně tělem i duší. Nejraději má běhání v horách se svým čtyřnohým parťákem Airem. Pokud ji nepotkáte tam, tak sedí na hřbetě své druhé čtyřnohé parťačky Wicary. Od roku 2019 se účastní různých běžecký závodů, od roku 2023 hlavně maratonů. V budoucnu si plánuje vyzkoušet i delší trasy. Za svůj největší úspěch považuje celkové 4. místo v seriálu MČR v Dogmaratonu 2023.

Marek Fukala

S Lokim začali běhat hned jak to šlo a i díky němu seknul s nezdravým životním stylem a cigaretama. Dnes už za sebou mají závody a túry různých vzdáleností. Nejdelší Markův závod byla B7. S Lokim zatím běhají kratší závody do 30 km. Dosavdaní úspěch: 5. místo Beskydský Dogmaraton, 3. místo Beskydský Winter Dog Race, 3. místo na závodě Šlapanický vlk a Fatranský Vĺčko, 2. místo na DT po stopách Rudolfa II. Běhají hlavně pro radost, aby se Loki unavil a Marek vlastně taky :).

Lucie Adámková

Zatímco se rodiče vydali cestou maratonů, Já jsem si vybrala (tu samozřejmě lepší) cestu agility. Přivedl mně k tomu můj osudový Mudi pes Dýdžej, jehož štafetu následně převzala bezsrstá teriérka Amelie a nyní si cvičím už třetí generaci mých agility psů-borderečku Olympii. Tím, že ještě patřím mezi juniory, běhám taky s Berry, fenkou Border kolie od mé kamarádky. Mezi mé největší úspěchy patří 3. místo na MČR juniorů 2020; 1. místo na MČR juniorů 2021 a kvalifikace a následné 3. místo na Mistroství světa juniorů.

Ľubica Oczková

Společně s Biri, která je (mi)lovkyní zajíců a veverek, rády vyrážejí do přírody a zdolávají kopce. Dogtrekkingu se začaly věnovat loni. V závodu DT Zde jsou lvi získaly 3. místo v kategorii short.

Magdaléna Wojatschke

Miluje své dva psy, se kterými tráví všechen volný čas. Starší z nich, Akim, se už pomalu učí základům canicrossu a mladší Nero zatím prohání kachny u řeky. Na závodech běhají především kratší trasy, ale pomalu trénují i na ty delší a kopcovitější. Rádi tráví čas někde v lese a na horách. Nejraději mají ranní výšlapy na Lysou horu. Všechny tyto aktivity se snaží propojit s geocachingem a oba její psi jsou už také zkušenými geopsy.

Veronika Plachá

Jejím čtyřnohým společníkem je 4 letý pudlík Argo. Mají rádi běhání po horách, turistiku, agility, přírodu a učení se nových triků. Běhají spolu 2 roky. Největší úspěchy v roce 2020: Valašské kotáry 4. místo a Fryšták 3. místo. V roce 2021: Valašské kotáry a Fryšták 3. místo a Beskydský Dogmaraton 5.místo. V roce 2022 jsme si zaběhali i dva závody s překážkami (Mazlikiáda a Wallachian massacre) oba dva na 1. místě. Rok běháme závodně agility. Tento rok už máme splněné zkoušky v A3 a kvalifikovali jsme se na MČR. 

Stanislav Jakeš

S Maxem běhají hlavně po horách. Začínali spolu sice mezi vinicemi kolem Vídně, teď už ale pevně zakotvili v českých a polských Beskydech, protože po rovině to přece není pořádná zábava. V zimě spolu chodí často na skialpy. Zatím největším společným úspěchem je třetí místo na Nemilka runu. Dřív Standa závodil na kole a na lyžích, časem ale zjistil, že ve dvou se to lépe táhne. Jen teda Max ještě nepochopil, že na závodech by mohl chvíli táhnout i on.

Daniel Kolek

Sportovec tělem i duší, který se nezastaví před žádnou sportovní výzvou. Před 12 lety začal chovat fenku SH Roxy, s kterou se zúčastnil spousty dogtrekkingových závodu. Má rád jak dlouhé tak i krátké trasy, hlavně musí být pořádné převýšení :-). V zimě vášnivý skialpinista a aby toho nebylo málo tak během roku se věnuje triatlonu. Sportuje hlavně pro spokojenost pejska a klid v duši 🙂

Izabela Kovaříková

Ve svých 8 letech má za sebou už několik závodů jako jsou Beskydský Dogmaraton kde uběhla trasu mini, Přátelský cannicros, běh Dobratice nebo běh Cupitálek kde se umístila na 3.místě. K běhání se dostala vlastně díky tatínkovi, který je pro ní vzorem a je taky členem Beskydského Dogmaraton Teamu. Strašně jí to baví a doufá že se bude zdokonalovat a všichni s ní budou mít trpělivost.

Zbyněk Elingr

Zbyňka k běhu přivedla Bestie. Energická, avšak mírně psychicky labilní fenka československého vlčáka, a tak se z neběžce stal běžec a dogmaratonový závodník. Několikrát spolu stáli na stupních vítězů (4x stříbro, 4x bronz), ale důležitější pro ně je užít si krásnou trať v přírodě, atmosféru závodů a společnost podobně postižených lidí :). Vyzkoušeli si i long a jiné delší závody, ale rozhodli se zůstat u maratonové délky. Nejraději mají trasy v roklích na Kokořínsku, a když zatouží po opravdových horách, vydávají se zkoumat své limity do Beskyd. Když nezávodí, tráví čas několikadenními toulkami s batohem po horách, spí pod širákem a děsí svou nečekanou přítomností myslivce, houbaře či sběrače borůvek. Na závodech Zbyňka a Bestii snadno poznáte podle jejich inovativního přístupu k zavedeným zvyklostem běhu se psem – první běží pán a v těsném závěsu za ním jeho věrný pes :).